Canlı Destek
0 (212) 222 6277

Manyetik Bantlı Kart

Atc Kart - Plastik Kart Sistemleri
Manyetik bantlı plastik kart
Manyetik bantlı plastik kart
Manyetik bantlı plastik kart
Manyetik bantlı plastik kart
Manyetik bantlı plastik kart
Manyetik bantlı plastik kart

Manyetik Bantlı Kart

Manyetik bantlı kartlarda her kullanıcı için ayrı bir ID numarası belirlenmiştir. Böylece kullanıcı ID numarası sisteme tanıtılmış olur ve kullanıcı istediği zaman sistem üzerinden gerekli işlemlerini kolayca yapabilir. Kullanıcı ID numarası pvc kartın arka yüzeyinde ki manyetik bir şerit üzerine şifrelenerek yazılır. Bu sistem günümüzde banka kartlarında, otomatik para çekme makinalarında ve POS terminallerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Süpermarketlerde, kafeteryalarda, alışveriş merkezlerinde, üyelik gerektiren dernekler vb. gibi çoğu alanda manyetik bantlı kart kullanılmaktadır.

Manyetik Bantlı Kart (LoCo – HiCo)

Otomatik hızlı para çekme makinalarında (ATM) ve pos cihazlarında kullanılan kredi ve bankamatik kartlardır. En çok kullanılan türü LoCo – HiCo dur.

Manyetik Bantlı Kartı Kullanım Alanları

Emniyetli binalar,
Otel odaları,
Tesislerin giriş kontrolleri,
Personel tanıma,
Eğlence yerleri, Parklar,
Bilet makinaları.

Iso standartlarında üretilir.

Manyetik Plastik kart nedir? Günlük hayatımızda nerelerde kullanıyoruz? Ne işe yarar?

Günümüzde paranın hayatımızın çoğu yerinde olması, eskimesi ve değer kaybetmesi ile işlemlerin daha hızlı ve pratik yapılması gerekir. Mal ve hizmet satın alırken kullandığımız banka ya da kuruluş kartları plastik kartlardır.

Bu kartların arka yüzünde bilgilerin korunduğu depolandığı manyetik bantlar bulunur. Günümüzde çoğu alanda sıklıkla kullanılır. Alışverişte, kafelerde, eğlence alanlarında, iş ortamlarında sıklıkla kullanılır.

Bizden alabileceğiniz diğer aksesuarlar;

  • Boyun askı ipi,
  • Yaka askı ipi,
  • Metal kart klipsleri,
  • Kart koruyucuları,
  • Koruma poşetleri,
  • Yoyolar,