Canlı Destek
0 (212) 222 6277

Kart Yazıcı Sarf Malzemeleri

Atc Kart - Plastik Kart Sistemleri
Datacard marka ribon
Datacard marka ribon
Smart kart yazıcı ribon
Smart kart yazıcı ribon
Zebra ZXP3 kart yazıcı ribonu
Smart kart yazıcı ribon

Kart Yazıcı Sarf Malzemeleri

Datacard Ribbon, Smart 30S ribon, Zebra ZXP3 Ribon

Plastik kart yazıcısı için kullandığımız sarf malzemelerin en önemlisi ribondur. Kart yazıcı ribonu, kart yazıcı baskı şeridinin bir diğer adıdır. Ribonlar Thermal kart yazıcı baskı sistemine göre üretilmektedir. Bu ribonlar belirli renk değerlerine göre üretilmektedir. Her marka kart yazıcısının kendine özel ribonu bulunmaktadır. Kart yazıcı ribonu siyah ve değişik renklerde bulunmaktadır.

Ribon olmadan kart yazıcıda baskı yapılabilmesi mümkün değildir. Datacard renkli ribon malzemeleri ile her rengi basabilirsiniz. Siyah baskı şeridi sadece isim, numara ve barkodlama gibi özellikler için kullanılır.

Bir baskılama işlemi yapılırken ribon kullanılırsa, yazıcıda baskı işlemini yapan baş kısmı hiçbir zarar görmez. Bununla birlikte kullanılan etiketler dayanıklıdır. Sudan nemli alandan etkilenmezler.

Kart Yazıcıları Ribonları ve Sarf Malzemeler

Kart yazıcıları sarf malzemeleri size kart güvenliği sağlar. Kartlarınızı da koruyabilir ezilmesini engelleyebilirsiniz. Kart askı ipi, kartlarınızı taşır dıştan hiçbir yere temas etmeyen kartlar tahriş olmaz. Üstelik kart baskı yazıcılarının ve malzemelerinin kullanımları oldukça basittir.

Ribon Termal Transfer baskı yönteminde kullanılan üstünde koruyucu ve taşıyıcı katmanlar bulunan Rulo halindeki şerit filmlerdir. Şeridin bir yüzünde ısıyla eriyebilen mürekkep bulunur. Yani ribon üç katmandan oluşur. Ortasındaki film tabakası, mürekkep ve koruyucu tabaka bulunur.